Świeże galerie erotyczne

Tapety - znane kobiety, aktorki, piosenkarki i modelki
NAJPIĘKNIEJSZE, NAJBARDZIEJ SEKSI, SYMBOLE SEKSU, SEX BOMBY
Ładne fotki, najpiękniejsze dziewczyny, zagraniczne i polskie aktorki w strojach wieczorowych
a czasem w bikini ;)

SŁAWNE I ZNANE PIĘKNE KOBIETY

archiwum

Tapety na pulpit, tapetki i zdjęcia kobiet, najlepsze fotki, galeria paparazzi, brunetki i blondynki, znane laski, dziewczyny roku.
Alfabetyczny indeks modelek , aktorek, piosenkarek
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W X Y Z
Galeria EDYTA GÓRNIAK 1
FOTKA MIESIĄCA

BIOGRAFIA

Edyta Anna Górniak (ur. 14 listopada 1972 w Ziębicach) - polska wokalistka popowa. Jako aktorka musicalowa przez dłuższy czas związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Członkini Akademii Fonograficznej.
Śpiewała od dziecka. Jej debiut miał miejsce w programie telewizyjnym Zbigniewa Górnego "Śpiewać każdy może" w 1989 roku i w tym samym roku została zaproszona do udziału w koncercie "Debiuty" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie została wyróżniona za wykonanie piosenki "Zły chłopak". Dwa tygodnie przed festiwalem, w mieszkaniu swojej ówczesnej nauczycielki śpiewu, Elżbiety Zapendowskiej spotkała Janusza Stokłosę, który zaprosił Ją do Warszawy na próby do musicalu "Metro", do którego potem została zaangażowana. Sukces przedstawienia, którego premiera odbyła się 31.01.91 roku wynagradza miesiące "wyjęte z życiorysu". Edyta, grająca w nim jedną z głównych ról, niemalże z dnia na dzień staje się idolem swojego pokolenia. Przez trzy lata nieprzerwanie występuje w "Metrze", granym przy pełnej widowni. Zagrała 700 spektakli (!), z czego kilkadziesiąt na słynnym amerykańskim Brodway'u. Tam właśnie dostrzeżono także niezwykłą urodę Edyty. Jednakże propozycja współpracy ze słynną agencją modelek "Elite" w Nowym Jorku, nie skusiła młodej wokalistki, która zdecydowanie wolała pozostać przy piosence. W lipcu 1993 roku, Edyta została zaproszona na na Festiwal Krajów Nadbałtyckich w Karlsham. Wróciła do kraju z trzecią nagrodą. We wrześniu wzięła udział w spektaklu p.t. "Do grającej szafy grosik wrzuć", realizowanym przez zespół teatru "BUFFO", w którym śpiewała "Kasztany" i "Malagenię", piosenki długo oklaskiwane przez publiczność, które zjednały Jej sympatię także widzów starszej generacji. Pod koniec tego roku otrzymała od Telewizji Polskiej bardzo prestiżową propozycję reprezentowania Polski na festiwalu Eurowizji, do którego nasz kraj został zaproszony po raz pierwszy. Jej występ w Konkursie Eurowizji '94 w Dublinie zakończył się ogromnym sukcesem młodziutkiej piosenkarki. Jej wspaniały głos i przejmująca interpretacja zadecydowały o przyznaniu piosence "To nie ja" Stanisława Syrewicza do tekstu Jacka Cygana, II miejsca w tej tak prestiżowej imprezie. Ogromny sukces na Eurowizji spowodował, że stała się niezwykle popularna w całej Europie. Pod koniec 1993 roku zdecydowała się na karierę indywidualną. W czerwcu 2002 roku Edyta została zaproszona do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentowała recital w pierwszym dnia festiwalu. Drugiego dnia wystąpiła w koncercie z okazji 50 - lecia Telewizji Polskiej, i zaśpiewała w duecie z Mietkiem Szcześniakiem "Dumkę na dwa serca". Na początku 2003 rozpoczęła się promocja nowego singla Edyty pt. "Impossible" w Niemczech. Utwór ten od razu pojawił się na listach przebojów. W Polsce premiera tego singla - ekskluzywnie odbyła się w noc sylwestrową 2002/2003 a we wszystkich rozgłośniach radiowych jest od 6 stycznia. 25 stycznia w studio TVP1 odbył się koncert finałowy artystów, którzy zaprezentowali piosenki - kandydatki na finał Eurowizji, który odbył się w Rydze. Edyta uświetniła ten koncert swoim występem. Zaprezentowała utwór "Impossible".
Alicja Bachleda Curuś seksi
Zasady dostępu
Darmowy dostęp
Zdjęcia i tapety w
Galeriach Topmodels
można oglądać bezpłatnie
Zdjęcia na Telefon
przesłanie
wykadrowanej fotki z
Galerii Topmodels
Już niedługo wiele
nowych galerii ze
zdjęciami Aktorek, piosenkarek i modelek.

rejestracja nie jest wymagana

Darmowe zdjęcia pięknych pań

Galerie z mnóstwem zdjęć znanych celebrytek

Zdjęcia, fotki, fotografie za Darmo

Teraz możesz przesłać ulubioną fotkę czy tapetę na swój telefon komórkowy.

Najedź na wybrane zdjęcie i kliknij
"wyślij na komórkę"

piękna Alessandra AmbrosioTAGI:

wybrane tagi na stronie(c) topmodels.freehost.pl 2005 kontakt
copyright